Puchar zimowy HFT 2024 – FINAŁ

Ostatnie zawody w Pucharze Zimowym 2024, zorganizowane przez Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego HFT Beaver były jednocześnie finałem całego pucharu. Po tych rozgrywkach liga zimowa została zakończona.

Ostatecznie zająłem 14 miejsce w Pucharze Zimowym Hunter Field Target. Jest to dobry wynik na początek roku i nadchodzącego sezonu.

Zawody kończące Puchar Zmowy HFT zostały rozegrane w miejscowości MIKSTAT. Do przejechania z Krakowa miałem prawie 300km. Prognozy były sprzyjające do wyjazdu, więc planowałem jechać w sobotę wieczorem. Ostatecznie wyruszyłem dopiero w Niedzielę o godzinie 6 rano. Na miejscu było dosyć wietrznie i zimno. Na szczęście w trakcie zawodów temperatura się podniosła.

Tor składał się z 30 figurek, po jednej na każdym stanowisku. Punktacja 2 (DOWN) – 1 (HIT) – 0 (MISS). Zawody jak zawsze poprzedziła odprawa i można było iść na tor, umiejscowiony w lesie obok ośrodka MIKSTAT LAS.

Wiatr w trakcie zawodów pozbawił mnie kilku cennych punktów na dalekich dystansach. Ciekawi mnie dlaczego nie trafiłem kilka małych HIT ZONE. Figurka numer 15 o wielkości HIT ZONE 15mm, była postawiona na 15 metrze. Taki cel weryfikuje kondycję oraz sprawność sprzętu w danym dniu. Widać to w tabeli poniżej.